Pořiďte svému domu nový kabát. A když už, tak ať je kvalitní a nepropouští chlad. Clevermat Solution s.r.o. provádí odborné zateplení fasád, které pomůže ušetřit peníze za energie a zlepší tepelný komfort uvnitř vašeho domu.

zatepleni fasady Praha

Fasády bez zateplovacího systému

Provádíme i menší rekonstrukce fasády, kde není zapotřebí kontaktní zateplovací systém. Buď si klient nepřeje a nebo není možné fasádu zateplit z důvodů, že dům je památkově chráněný.

V tomto případě se fasáda pouze očiští tlakovou vodou, oklepou se nesoudržné části omítky, provede se výměna parapetů a říms, na oklepaných místech se provede nová omítka. Opravy se řeší lokálně a nebo se oštukuje celý dům.

Jako finální vrstvu provedeme nátěr celé fasády kvalitními barvami.

Historické fasády

Při rekonstrukci historických fasád musíme dbát na to, aby jsme neporušily krásné zdobení a jednotlivých římsiček a bosáží a šambrán. Při těchto opravách těchto architektonických prvků musíme použít kvalifikované štukatéry.

Při opravách teraca a pemrlování zase zkušené kameníky. Samozřejmostí je i dbát pokynů památkového úřadu.

Nové fasády a zateplení domu

Neustále se zvyšující ceny energií mohou být jedním z hlavních důvodů, proč by se majitelé starších domů měli zamyslet nad tím, zda by nebylo ekonomicky výhodné provést zateplení fasády. Kvalitní a odborně provedenou realizací zateplení domu lze výrazně snížit jak náklady na spotřebu energií, tak také tepelné ztráty způsobené nevyhovujícími obvodovými stěnami.

Obvodové stěny plní kromě statické funkce a funkce ochrany obytného prostoru před venkovními klimatickými podmínkami, také funkci akustické bariéry. Díky zateplené fasádě tak zároveň zamezíte pronikání hluku z rušného okolního prostředí.

V neposlední řadě může nová fasáda zcela změnit vzhled vašeho domu. Z nevýrazného, šedivého obydlí dokážeme pomocí nového povrchu obvodových stěn vytvořit zajímavý, moderně vypadající dům.

Výhody zateplení fasád

Primárním důvodem zateplování domů je snaha dlouhodobě ušetřit za spotřebu energií za topení. Kromě nejčastěji aplikovaného vnějšího zateplení existuje také vnitřní izolace, která má však jisté nevýhody (např. vznik tzv. tepelných mostů, zmenšení vnitřních prostor atd.). Používá se ku příkladu u historických budov, jejichž fasády nelze měnit instalací vnějšího zateplení.

Vnější zateplovací vrstva stěn se instaluje i z jiných než čistě ekonomických důvodů. Jedním z nich je ochrana konstrukce objektu před extrémním počasím, čímž se prodlužuje její životnost. Vnější zateplení fasády má i celou řadu dalších výhod:

  • Zlepšení tepelného komfortu uvnitř objektu nejen co se týká teploty vzduchu, ale také teploty stěn, podlah a dalších prvků budovy.
  • Snížení hlučnosti pronikající z venkovního rušného prostředí dovnitř domu, což lze ocenit především v noci, kdy se chcete v klidu vyspat.
  • Omezení tvorby plísní v místnostech.
  • Přínos životnímu prostředí jako sekundární efekt snížení spotřeby energií.
  • Vylepšení estetického vzhledu domu.

 

Před realizací zakázky zateplení budovy musí naši specialisté nejprve prověřit celkový technický stav domu a jaké jsou jeho současné energetické parametry. Projekt je pak vypracován tak, aby maximálně splnil jak ekonomické, tak estetické požadavky klienta.

Pokud máte jakékoliv dotazy týkající se naší služby zateplení fasády, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 773 009 900. Ochotně odpovíme také na otázky ohledně dalších poskytovaných služeb, jako např. rekonstrukce bytů, položení zámkové dlažby, i ostatních nabízených stavebních prací a řemesel.

Galerie rekonstrukcí fasád a zateplení

Více galerií realizací »

Potřebujete novou fasádu nebo zateplení fasády vašeho domu?

Zašlete nám nezávaznou poptávku! Rádi vám zpracujeme cenovou nabídku rekonstrukce vaší koupelny i jiných prací.

2000 znaků zbývá